Więcej za prawo jazdy

PDF Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2012 07:15

Prawo jazdy

Do 19 stycznia 2013 r. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego mają czas na wprowadzenie zmian dotyczących nowej ustawy o kierujących pojazdami.


Zmiany dotyczą m.in. wprowadzenia jednolitego systemu informatycznego we wszystkich ośrodkach. System służyć ma do rejestracji i egzaminowania kandydatów na prawo jazdy. Oznacza to podwyższenie kosztów egzaminów średnio o 12 zł brutto. Obecnie opłata za pełny egzamin na kat. B wynosi 134 zł o ile oczywiście kandydat zda za pierwszym razem. Od 2006 r. cena egzaminu nie była rewaloryzowana (mimo dużego wzrostu kosztów np. za paliwo w trakcie egzaminu praktycznego).

Podwyższenie o 12 zł w skali całego kraju dałoby ośrodkom minimum 12 mln zł dodatkowych wpływów rocznie, co pokryłoby koszty informatyzacji.

18 kwietnia dojdzie do spotkania przedstawicieli WORD z Ministerstwem Transportu. Oprócz tematu podwyżek omawiany będzie problem z zapewnieniem obowiązkowej jednolitości systemu informatycznego. "Ciągle czekamy na rozporządzenia, które określą, w jaki sposób powinniśmy wybrać taki system, jakie powinny być specyfikacje zamówienia i kto je opracuje" – mówi Anna Gwoździk. Do dyrektorów WORD napływają oferty od firm zainteresowanych implementacją systemu ale z powodu braku rozporządzeń nikt ich nie rozpatruje.

Nowy system ma być rewolucją. Oprócz możliwości zapisania się na egzamin przez internet kandydat będzie miał także możliwość płatności, a dokumenty będą wydawane znacznie szybciej.

Resort transportu twierdzi, że podwyżek nie będzie natomiast nieoficjalnie wiadomo, że raczej będą.

 

Komentarze  

 
#1 Guest 2012-06-23 06:09
kurcze kiedyś tu było forum samochodowe - co się stało ?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież