Nowe, pękające drogi!

PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 06:46

autostrada A2

zdjęcie pochodzi z: http://www.obiektyw.info

Pękające, nowo powstające: autostrady A2 i A4, trasa S8, nawierzchnia na moście na A1. Czy to kolejna drogowa kompromitacja?

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła 1,1 kilometrowych odcinek dwójki od węzła drogowego Świecko do granicy. Na nowej nawierzchni już powstały wykruszenia i pęknięcia. Prawdopodobnie niezbędny będzie remont bo droga nie wytrzyma zimy w 2013.

– Spękania, które wystąpiły na tym odcinku, nie są usterkami. To spodziewany efekt zastosowanego rozwiązania technologicznego – twierdzi Anna Jakubowska z GDDKiA w Zielonej Górze. – Poza tym nie wpływają negatywnie na jakość nawierzchni oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy – zastrzega.

– Nieregularne spękania wynikają z właściwości materiału. Chcemy sprawdzić, które z rozwiązań okaże się trwalsze – zapewnia Anna Jakubowska.

Łącznik A2 Polski z Niemcami wyremontowany został w technologii białej nakładki. Na jezdni południowej ułożona została nawierzchnia betonowa z płyt dyblowanych. Na jezdni północnej jest nawierzchnia z betonu cementowego o zbrojeniu ciągłym (bez dylatacji). W GDDKiA rozważano ustawienia przy odcinku tablicy "Odcinek eksperymentalny". W ten sposób drogowcy zabezpieczyliby się na wypadek roszczeń odszkodowawczych od kierowców.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież