Problemy z egzaminami dla przyszłych instruktorów

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2012 07:14

egzamin dla instruktorow

zdjęcie pochodzi z: http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl

Urząd wojewódzki nie ma pieniędzy na przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla instruktorów, dlatego egzaminy nie są przeprowadzane.

 

Od osób, które chcą pracować jako instruktorzy nauki jazdy wymaga się zdania odpowiednich egzaminów. Te jednak nie są przeprowadzane z powodu braku środków.

Egzamin teoretyczny dla instruktorów ważny jest pół roku. Po tym czasie obowiązkowy jest kolejny egzamin. Oprócz tego wymagany jest egzamin praktyczny. Jeżeli kandydat nie zda go dwa razy, wówczas musi odbyć kurs doszkalający, który kosztuje 600 zł.

Dzisiaj problem braku środków na przeprowadzanie egzaminów dla przyszłych instruktorów ma duże znaczenie z powodu trwającej dyskusji w sprawie deregulacji zawodu instruktora. W Opolu np. aktualnie na egzamin czeka 40 osób i większość z nich ma zagwarantowane już zatrudnienie po ukończonym kursie. Wcześniej egzaminy odbywały się w każdą środę. Dzisiaj na egzamin czekają już od dwóch miesięcy.

- Zrobiłem kurs, bo otrzymałem propozycję pracy. Ale przecież nie będą tam na mnie czekać wiecznie. Teraz jest zapotrzebowanie na instruktorów, bo ludzie chcą mieć prawo jazdy w kieszeni, zanim wejdą w życie nowe przepisy - mówi pan Mariusz, jeden z oczekujących na egzamin.

Od lutego br. przeprowadzaniem egzaminów miało się zająć Ministerstwo Infrastruktury, ale stosowne rozporządzenie nie weszło jeszcze w życie. W związku z tym egzaminy nadal przeprowadzają urzędy wojewódzkie, którym fundusze wystarczyły tylko na kwartał.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież