Nietrzeźwy kierowca straci pozwolenie na broń?

PDF Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2012 12:13

pijany_kierowca

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził informację, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym daje podstawy do utraty pozwolenia na broń.

 

Historia zaczęła się już jakiś czas temu. Policja wszczęła postępowanie przeciwko kierowcy prowadzącego w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna bronił się twierdząc, że w trakcie jazdy źle się poczuł, dlatego zgodnie z zaleceniem swojego lekarza wypił trochę koniaku. Z akt policyjnych wynikało jednak jasno, że oskarżony w trakcie zatrzymania miał znacznie przekroczony limit dopuszczalnych promili.

Policja sprawdziła u niego warunki przechowywania broni. Mimo, że była przechowywana zgodnie z prawem i przepisami, komendant podjął decyzję o cofnięciu pozwolenia na broń argumentując decyzję tym, że istnieją uzasadnione obawy, że oskarżony może jej użyć.

Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna sprawę przegrał, ponieważ sąd Warszawski zgodził się z komendantem policji. Decyzję podtrzymał nawet NSA. Sędzia Andrzej Jurkiewicz, podkreślił, że kierowanie pod wpływem alkoholu wystarczy do cofnięcia pozwolenia. "Istnieją uzasadnione obawy, że mężczyzna może jej użyć, zagrażając bezpieczeństwu innych" - jak powiedział.

Wyrok jest prawomocny.

Swoją drogą ciekawe jaka logika wskazuje na związek jazdy pod wpływem z posiadaniem broni?

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież